Отделение интервенционной кардиологии

Графік работи:

пн.-пт.: 8:00-20:00
нд.: вихідний

Відділення інтервенційної кардіології, ДУ "Інститут загальної та невідкладної хірургії ім. В.Т.Зайцева НАМНУ" В'їзд Балакірєва 1, 61103, Харків

  • (057) 349-41-89
  • (050) 337-03-00
  • (050) 337-03-00

Вроджені вади серця - «дитячий вбивця» №1

Вроджені вади серця (ВПС) є однією з головних причин ранньої дитячої смертності в розвинених країнах, забираючи більше маленьких життів, ніж вся дитяча онкологія разом узята. Поширеність ВПС становить 0,8 - 1% серед всіх новонароджених. Рання дитяча смертність в Україні складає 15 ‰, тоді як в Німеччині наприклад - 4 ‰. І ця різниця обумовлена насамперед смертністю від вроджених вад серця.

Приблизно половина всіх дітей, що мають ВПС, потребують оперативного лікування в дитинстві, а 30% з них - потребують операції протягом першого місяця життя. Природна летальність в дитинстві (тобто без оперативного лікування) при всіх ВПС становить понад 40%, вчасно виконані операції дозволяють знизити цю цифру в 10 разів, до 4%.

Таким чином, хірургія є найбільш ефективним методом лікування вад серця і не має альтернативи на сьогоднішній день. Однак, операції на серці є мабуть найбільш витратними в хірургії, оскільки для їх виконання потрібні як дорога апаратура, так і високотехнологічні одноразові витратні матеріали, як, наприклад, оксигенатор або клапансодержащій кондуїт легеневої артерії. Також в останні роки великого поширення набули ендоваскулярні операції при деяких ВПС, які полягають в тому, що корекція пороку виконується внутрішньосудинним доступом, тобто без хірургічного розрізу, шляхом імплантації в серце або велика судина спеціальних пристроїв - оклюдерів або стентів, або розширення звужених клапанів і судин спеціальними балончиками. Такі операції є малотравматичними і значно знижують ризик періопераційних ускладнень, однак, що імплантуються пристрої також є дуже дорогими.

Бюджетне фінансування, покликане згідно з Конституцією гарантувати безкоштовну медичну допомогу, на сьогоднішній день не в змозі забезпечити потребують операціях дітей витратними матеріалами та медикаментами. Причини такого тяжкого стану справ, в основному, є й обговорення їх зараз немає сенсу. Головне питання - що робити? Як забезпечити право дитини на життя і рівну доступність якісної медичної допомоги? Як допомогти вижити всій галузі - дитячої кардіохірургії та кардіології? Безумовно, назріла і давно перезріла необхідність у радикальному реформуванні всієї медичної галузі, однак, медична реформа відчайдушно блокується існуючої, глибоко корумпованою системою охорони здоров'я. Та й у разі успішного початку реформ, весь процес перебудови галузі займають ймовірно роки. А нам потрібна допомога зараз! Діти потребують операцій вже сьогодні!

І знову надія на наше громадянське суспільство, яке в тяжкі часи з останніх сил самовіддано допомагає армії, біженцям, пораненим і хворим, вирішуючи завдання, непідйомні для ригидною державною машиною. І коли здається, що сил і ресурсів вже не залишилося - раптом з'являється хтось новий, штовхає загальмував маховик і він починає обертатися з новою силою. Так відбувається в кожній волонтерській группі. Так було і у нас, коли вийшла з ладу рентгенівська трубка в ангіографі і ми, безрезультатно, потикавшись кілька місяців у владні коридори і практично втративши надію, звернулися за допомогою до наших друзів - Олександра Колби, Марго Бергер, Тетяни Бідняк, Яни Коваленко, Вікторії Мілютіної. Створений ними соціальний проект save-heart.com.ua зібрав 700 тис грн, необхідних для покупки трубки, за 10 днів !!! Найменший внесок був 5 гривень! Я не знаю, хто його зробив, але майже впевнений, що для цієї людини ці 5 грн не просто завалялися в кишені. І цей внесок мабуть найцінніший, бо він абсолютно ясно відображає ті величезні зміни, які відбуваються в нашому українському суспільстві. Люди стали допомагати один одному! Чи не для піару, чи не перед виборами, чи не відмахуючись від настирливого прохача -а просто стали допомагати зі співчуття до ближнього.

Ми звертаємося до всіх небайдужих людей за допомогою! Наше відділення відчайдушно потребує витратних матеріалах і медикаментах, необхідних для операцій на дитячих серцях. Найбільш витратні одноразові компоненти операційного забезпечення - це оксигенатор (14000 грн), гемоконцентратори (4000 грн), препарат Октоплекс (8000 грн), катетери, канюлі, шовний матеріал і багато іншого, що використовується один раз в однієї дитини.

Крім того, ми продовжуємо ремонт приміщень для установки нового ангіографа - апарату, вартістю понад 1 млн. доларів, який дозволяє виконувати ендоваскулярні операції при вадах серця, подарованого нам Чеськими колегами в якості гуманітарної допомоги. Ми вже зібрали понад 1,5 млн. гривень, однак для завершення ремонту та інсталяції апарату все одно не вистачає 900 тисяч.

Без Вас нам не впоратися! Це не гучні слова для посилення ефекту. Це твереза оцінка реальної ситуації.

Більш детальну інформацію можна отримати на сайті www.save-heart.com.ua або за телефонами: 050 343 38 72 (Ігор Полівенок), 099 063 81 33 (Кіра Джафарова).

 

Щиро Ваш,

Ігор Полівенок