Отделение интервенционной кардиологии

Графік работи:

пн.-пт.: 8:00-20:00
нд.: вихідний

Відділення інтервенційної кардіології, ДУ "Інститут загальної та невідкладної хірургії ім. В.Т.Зайцева НАМНУ" В'їзд Балакірєва 1, 61103, Харків

  • (057) 349-41-89
  • (050) 337-03-00
  • (050) 337-03-00

Стентування коронарних артерій

Стентування коронарних артерій — відносно молодий, але ефективний метод усунення наслідків атеросклерозу.

Атеросклероз і його «серцевий різновид» — ішемічна хвороба серця — є провідними причинами смертності населення країни.

Медикаментозне лікування ішемічної хвороби серця не завжди може надійно захистити від виникнення інфаркту міокарда.

Хірургічне втручання при зменшенні просвіту судин серця показує прекрасні результати, при цьому стентування коронарних артерій ще і відрізняється максимальною безболісністю і безпекою.

Методика не тільки запобігає інфаркту, але і може зберегти серце в перші години після гострої закупорки артерії. Своєчасне стентування в Харкові дозволяє врятувати здоров'я і життя сотням пацієнтів, які страждають від ішемічної хвороби серця.

Про те, що таке стентування, навіщо воно потрібно і кому підходить, докладно розповімо нижче.

 

Коли необхідне стентування судин серця

Основними показаннями до коронарного стентування є звуження і тромбоз артерій серцевого м'яза.

Ці стани є проявами атеросклерозу судин і пов'язаної з ним ішемічної хвороби серця. При цьому стентування судин не впливає на причину патології, а сфокусовано усуває її небезпечні наслідки.

Одного разу виникша внаслідок атеросклерозу в товщі судини бляшка самостійно не розсмоктується і лише збільшується з часом. Серцевий м'яз страждає від нестачі кровотоку і кисню, що проявляється гострим болем за грудиною, а повна закупорка судини призводить до омертвіння клітин серця — інфаркту міокарда.

Стентування судин відновлює діаметр просвіту хворих артерії, вдавлюючи грудочку холестерину в її стінку особливою ​​металевою трубочкою. Ця трубочка, або стент, за допомогою спеціального провідника підводиться до місця звуження, після чого розправляється мініатюрним балончиком.

Стентування судин серця застосовується в якості лікування ішемічної хвороби при стенокардії напруги, стенокардії в спокої, в перші години після розвитку інфаркту міокарда.

 

Переваги операції стентування

Стентування судин серця — золотий стандарт терапії та профілактики наслідків атеросклерозу у всьому світі.

Шунтування судин, яке застосовувалося раніше, вимагало загальної анестезії, розтину грудної клітини, переливання крові і відрізнялося широким спектром ускладнень.

Стентування коронарних артерій в Харкові проводиться малоінвазивно під місцевою анестезією. Пацієнт перебуває в свідомості, але не відчуває якогось дискомфорту.

При операції стентування і інструмент, і сам розширювач просвіту вводяться через невеликий прокол в стегновій або променевій артерії.

Під контролем спеціального рентгенівського апарату стент внутрішньоартеріально просувається безпосередньо до місця звуження судини, а так як всередині судин рецепторів болю немає, процедура абсолютно безболісна.

Операція стентування відразу ж дає відчутний результат, так як розширення просвіту артерії проводиться одномоментно і не вимагає додаткових операцій. Крім того, при лікуванні можлива установка декількох стентів для поліпшення кровотоку у всіх уражених артеріях.

 

Як проходить реабілітація після стентування коронарних артерій

З огляду на те, що описана процедура проводиться малоінвазивно, реабілітація після стентування відрізняється мінімальними обмеженнями та особливостями.

Безпосередньо після завершення операції місце введення інструментів охолоджують, проводять короткочасне знеболення. Вже через кілька годин після стентування коронарних артерій пацієнтові дозволяється пересуватися, при цьому відсутні пов'язані із загальною анестезією неприємні відчуття.

Рідше розширення рухової активності відкладають на один-два дні, що може бути пов'язано тільки з гематомою в місці введення зонда. Основою грамотної довготривалої реабілітації після стентування є регулярні лікарські огляди і прийом кроворозріджуючих препаратів протягом року після операції.

 

Чи можуть виникати ускладнення після стентування?

Після будь-якої операції, і зокрема після стентування судин серця, ускладнення можливі.

Досить поширеним, але відносно безпечним станом є формування гематоми в місці введення інструментів.

У невеликої кількості пацієнтів може виникати алергічна реакція на матеріал покриття стента або препарати, введені під час втручання. Вкрай рідко при установці стенту відбувається пошкодження закупореної судини.

До ускладнень після стентування можна віднести і повторну закупорку судини внаслідок утворення тромбу.

Розвиток побічних ефектів може бути обумовлено порушенням правил підготовки і реабілітації після процедури або проведенням операції на тлі протипоказань.

Відносними протипоказаннями до стентування коронарних артерій є:

  • виражена недостатність серця, печінки, нирок, легенів
  • серйозні зміни коагуляції
  • імунні реакції на контрастні препарати
  • обширне ураження судин серця, протягом всього шляху і ін.

 

Переваги і вартість проведення стентування в Відділенні інтервенційної кардіології

Провести якісне стентування коронарних артерій в Харкові можна у відділенні інтервенційної кардіології. Команда лікарів є частиною великого Інституту, в клініці знаходиться найкраще обладнання для проведення операції, а кількість успішно вилікуваних пацієнтів досягає багатьох тисяч.

Потужність структури набагато перевершує можливості будь-якої приватної клініки, а по частині оснащення і комфорту відділення анітрохи не поступається платним лікарням.

Важливим є і те, що пацієнт купує собі стент і препарати, не оплачуючи «сервіс», що в кінченому підсумку в кращу сторону відрізняє державні установи від приватних.

На стентування ціна в Харкові залежить лише від різновиду покриття і форми стента, кількості імплантів і їх виробників.

Подробиці процедури, підготовки і вибору стента уточнюються на консультації нашого фахівця. Після детального обстеження та обговорення кожного пацієнта вдається підібрати найбільш підходящий варіант стентування за ціною та ефективністю.