Отделение интервенционной кардиологии

Графік работи:

пн.-пт.: 8:00-20:00
нд.: вихідний

Відділення інтервенційної кардіології, ДУ "Інститут загальної та невідкладної хірургії ім. В.Т.Зайцева НАМНУ" В'їзд Балакірєва 1, 61103, Харків

  • (057) 349-41-89
  • (050) 337-03-00
  • (050) 337-03-00

Що таке аортокоронарне шунтування

Аортокоронарне шунтування (АКШ) — це хірургічна операція, яка проводиться для відновлення кровотоку в коронарних артеріях.

У яких випадках роблять аортокоронарне шунтування? Що являє собою ця хірургічна процедура? Якими є при аортокоронарному шунтуванні показання і протипоказання? У чому плюси і мінуси процедури? І де можна зробити коронарне шунтування в Україні? У цьому матеріалі будемо відповідати на ці питання.

 

Що таке шунтування судин серця?

Серце називають мотором нашого організму. Завдяки його безперебійній роботі кров циркулює по організму, постачаючи кисень і поживні речовини до всіх ділянок тіла. У свою чергу серцевий м'яз теж повинен повноцінно забезпечуватися кров'ю, щоб отримувати кисень і харчування. Доставка крові до міокарда здійснюється через коронарні артерії.

Досить часто спостерігається звуження просвіту коронарних артерій, що помітно погіршує кровопостачання серця і призводить до розвитку ішемічної хвороби серця. Ранні стадії ішемії серця лікують медикаментозно, а також шляхом корекції способу життя. При більш пізніх стадіях ІХС виникає необхідність в хірургічному втручанні.

Оперативно усунути звуження магістральних судин можна кількома способами: за допомогою стентування судин або ж застосовуючи коронарне шунтування. Це різні типи хірургічного втручання, для кожного з яких є свої показання і протипоказання.

Що таке аортокоронарне шунтування? Це операція, під час якої хірурги за допомогою шунта створюють обхідний шлях для артеріальної крові, щоб забезпечити серцевий м'яз повноцінним кровопостачанням.

Як шунт береться невеликий фрагмент іншої судини пацієнта. Як правило, для цих цілей використовується променева артерія, внутрішня грудна артерія або вена ноги.

Потім хірурги з отриманого судинного фрагмента формують додаткове русло в обхід пошкодженої судини — це і називається шунтування судин серця. Таким чином створюється новий шлях, через який артеріальна кров буде надходити до серцевого м'яза.

Завдяки шунтування судин серця вдається забезпечити нормальне кровопостачання серця, а значить усунути симптоми стенокардії і підвищити якість життя пацієнта.

Ми розібралися, що таке шунтування судин серця. Наступне важливе питання, яке завжди задають пацієнти після рекомендації їм даного хірургічного втручання: які плюси і мінуси АКШ?

 

Плюси і мінуси аортокоронарного шунтування

Як і у будь-якої іншої операції є у ​​коронарного шунтування плюси і мінуси.

Безумовним плюсом АКШ серця є його висока ефективність. Більш ніж у 90% людей, яким зробили коронарне шунтування, наслідків неприємного характеру не було. Операція та реабілітація пройшли без ускладнень. Завдяки операції нормалізувалося кровопостачання і живлення серця, що позитивно позначилося на роботі організму і призвело до зникнення ознак стенокардії.

Велика перевага даного хірургічного втручання в тому, що за допомогою шунтування коронарних судин серця можна повноцінно вирішити проблему стенозу магістральних артерій при пізніх стадіях ішемічної хвороби серця і в досить важких випадках.

Мінусом аортокоронарного шунтування серця можна назвати велику інвазивність цього хірургічного втручання. Дана операція відноситься до досить складних, вимагає спеціальної підготовки хірургів і використання спеціально обладнаних операційних.

Реабілітація після АКШ також більш тривала, ніж, після стентування чи ангіопластики, які також застосовуються для лікування ішемічної хвороби серця, і є більш щадними процедурами. Однак в ряді ситуацій ці легші процедури будуть неефективними і не рекомендуються до застосування.

Чи небезпечно коронарне шунтування? Будь-яка операція несе в собі певні ризики. Ризик виникнення ускладнень існує, але він не дуже великий. Якщо ж операцію будуть робити хірурги з великим клінічним досвідом, ризик появи негативних наслідків буде мінімальним.

Існують свідчення і протипоказання до даної операції, які обов'язково потрібно враховувати, коли визначається метод лікування.

 

Показання та протипоказання до проведення АКШ серця

Аортокоронарне шунтування, показання до проведення операції:

  • дуже сильний стеноз коронарних артерій,
  • закупорка магістральних артерій на 60-70%,
  • протипоказання до стентування та ангіопластики,
  • сильна стенокардія, що не піддається медикаментозній корекції,
  • одночасне ураження коронарних артерій і клапанів серця.

Однак треба враховувати при призначенні коронарного шунтування і протипоказання. Незважаючи на те, що АКШ серця показує високу ефективність, необхідно зважити всі за і проти, проаналізувати стан здоров'я і переконатися, що дана операція — найкращий варіант.

 

Протипоказання для аортокоронарного шунтування

Для аортокоронарного шунтування протипоказання в першу чергу пов'язані з особливостями стану серцево-судинної системи:

  • Звуження всіх коронарних артерій,
  • Фракція викиду лівого шлуночка менше 30%.

Крім того для коронарного шунтування протипоказаннями також можуть бути:

  • Хронічні важкі захворювання легенів,
  • Онкологічні хвороби,
  • Ниркова недостатність.

Однак дані протипоказання відносні і рішення, робити шунтування коронарних артерій чи ні, навіть при наявності якогось з них, приймається індивідуально з урахуванням особливостей здоров'я і конкретної ситуації.

 

Де робити аортокоронарне шунтування?

Вибір клініки для хірургічного втручання — найголовніше питання, яке виникає, коли лікарі настійно рекомендують операцію з аортокоронарного шунтування.

Де зробити аортокоронарне шунтування? У кардіологічному центрі, який давно надає подібні медичні послуги.

На сьогоднішній день кардіохірургія в Україні знаходиться на високому професійному рівні, і найскладніші хірургічні операції на серці та судинах виконуються з високим рівнем майстерності. Вибирайте клініку, де працюють досвідчені кардіохірурги з великим стажем роботи, і є операційні, обладнані відповідним чином.

Звертайте увагу на репутацію клініки і лікаря, прислухайтеся до відгуків людей, яким вже зробили подібні операції. Звертайтеся до найкращих фахівців.

Хочете зробити коронарне шунтування в Харкові? Звертайтеся в Інститут загальної та невідкладної хірургії ім. В.Т.Зайцева НАМНУ. Тут ви зможете отримати медичну кардіохірургічну допомогу дуже високої якості. Досвідчені кардіологи проконсультують вас, подивляться результати коронарографії і запропонують найбільш підходящі в вашій ситуації методи лікування.

Скільки коштує коронарне шунтування в Харкові? Ціни попередні можна дізнатися по телефону. Точна ціна буде озвучена на консультації після того, як лікар з'ясує особливості вашого стану.

Запишіться до нас на прийом через форму зв'язку прямо зараз!