Отделение интервенционной кардиологии

Графік работи:

пн.-пт.: 8:00-20:00
нд.: вихідний

Відділення інтервенційної кардіології, ДУ "Інститут загальної та невідкладної хірургії ім. В.Т.Зайцева НАМНУ" В'їзд Балакірєва 1, 61103, Харків

 • (057) 349-41-89
 • (050) 337-03-00
 • (050) 337-03-00

  Лікування вроджених вад серця

  На сьогоднішній день ендоваскулярна хірургія має велике значення в діагностиці і лікування вроджених вад серця.

  Більш того, велику кількість вад сьогодні можна вилікувати за допомогою ендоваскулярних методів лікування, які є мініінвазивні і малотравматичними.

  Інтервенційна кардіологія в даний час є однією з найбільш бурхливо розвиваючихся галузей медицини. У найближчі роки можна з упевненістю очікувати появу нових способів лікування вроджених вад серця за допомогою ендоваскулярних методик.

  У найближчі роки можна з упевненістю очікувати появу нових способів лікування вроджених вад серця за допомогою ендоваскулярних методик.

  Що таке катетеризація серця?

  Катетеризація серця є спеціальною процедурою, при якій довгі, гнучкі катетери вводяться в вену і / або артерію і направляються до серця, що дозволяє детально вивчити його структуру і функцію зсередини. Катетеризація серця може переслідувати різні цілі:

  • отримання діагностичної інформації, такої як тиск і насичення крові киснем в різних відділах серця

  • отримати зразок тканини серця для біопсії

  • створення дефекту міжпередсердної перегородки у новонароджених при важких вроджених вадах серця, що супроводжуються ціанозом

   (синій колір шкіри, губ і нігтів через недостатнє вмісту кисню в крові)

  • розширити звужені клапани або судини за допомогою балонів, які роздуваються

  • встановити дротяну конструкцію, яка називається стентом, в місця звуження судин для відновлення їх просвіту

  • встановити спеціальний сітчастий пристрій (окклюдер) для закриття отвору в перегородці серця, такого як дефект міжпередсердної або міжшлуночкової перегородки, або для блокування кровотоку в аномальних кровоносних судинах, наприклад відкритому артеріальному протоці або системно-легеневих колатералей

  Як виконується катетеризації серця?

  Процедура виконується в лікарні інтервенційним кардіологом (ендоваскулярним хірургом) - лікарем, що пройшов спеціальне навчання рентгенендоваскулярної методики.

  .

  Лікуючий лікар вашої дитини пояснить Вам необхідність процедури, можливі ризики і візьме письмову згоду на її проведення.

  Зондування серця виконується в стані седації або наркозу. Під час процедури дитина знаходиться на операційному столі під спеціальним рентгенівським апаратом (ангіографом), обладнаним рухомою рентгенівською трубкою, що дозволяє отримувати зображення з різних сторін. Спеціально навчений персонал медсестер, техніків і лікарів буде контролювати стан вашої дитини.

  Катетеризація серця виконується в такий спосіб: тонка, гнучка трубка (катетер) через прокол на шкірі вводиться в кровоносну судину, найчастіше стегнову артерію і вену, що знаходяться в паховій області. Катетер проводиться через просвіт судин до серця, при цьому кардіолог контролює хід катетера за допомогою рентгеноскопії.

  Катетер може бути проведений практично в будь-яку камеру серця, після чого виконуються різні маніпуляції для оцінки анатомії серця і характеру кровотоку в ньому:

  • беруться проби крові з різних відділів серця з вимірюванням вмісту кисню в них
  • всередині кожної камери проводиться вимірювання тиску
  • вводиться спеціальна контрастна речовина і виконується рентгенівський відеозапис (ангіокардіографія) його протікання всередині серця і по судинах.

  Ангіографічні зображення після процедури повторно вивчаються кардіологом і, при необхідності операції на серці, кардіохірургом, надаючи йому цінну інформацію про анатомію і фізіологію серця пацієнта.

  Катетеризація серця може бути виконана дітям будь-якого віку - навіть новонародженим відразу після народження.

  Чому обирають нас?

  Одна з перших медичних установ України

  Наш інститут - одне з найстаріших медичних закладів України, багатопрофільний хірургічний науково-практичний центр, колиска Харківської хірургічної школи!

  Єдина команда лікарів усіх профілів

  У відділенні працює єдина команда кардіологів, анестезіологів, лікарів критичної медицини, фахівців з екстракорпорального кровообігу, медичних сестер.

  Весь спектр планової та екстреної інвазивної кардіології

  Весь спектр планової та екстреної інвазивної кардіології: від складного коронарного стентування із застосуванням внутрішньокоронарної візуалізації до ургентних втручань при критичних пороках серця у новонароджених

  Задайте нам питання

  1904038_1512923535618274_5240320726196628754_n
  Наталія Должикова

  "

  Це було рівно рік тому !!! 15.09.2014 ..... він почав знову дихати і жити !!!! низький всім уклін за ще одну врятоване дитяче життя! подяка за нашого Єгорку в моєму материнському серці буде жити вічно !!!!!

  1511362_221762824688940_581314129053194363_n
  Ірина Нирка
  Журналіст, мама двох дітей.

  "

  Люди, які працюють тут, знайшли своє призначення. Це не праця, а служіння, воно гідно поваги.

  Наша команда

  DSC_7547-Edit
  Полівенок Ігор Вікторович
  Завідувач відділенням кардіохірургії та невідкладної кардіології в ДУ «ІЗНХ АМН України», к.м.н.
  1
  Володін В'ячеслав Володимирович
  Інтервенційний кардіолог
  3
  Тищенко Наталія Вікторівна
  Лікар-кардіолог
  333
  Бабинкін Андрій Борисович
  Інтервенційний кардіолог
  5
  Беліменко Микола Сергійович
  Інтервенційний кардіолог

  Фотогалерея

  Записатися на прийом