Отделение интервенционной кардиологии

Графік работи:

пн.-пт.: 8:00-20:00
нд.: вихідний

Відділення інтервенційної кардіології, ДУ "Інститут загальної та невідкладної хірургії ім. В.Т.Зайцева НАМНУ" В'їзд Балакірєва 1, 61103, Харків

 • (057) 349-41-89
 • (050) 337-03-00
 • (050) 337-03-00

  Лікування гіпертрофічної кардіоміопатії

  Фахівці в нашій клініці одні з небагатьох в Україні виконують дану процедуру. Пацієнт відчуває позитивний результат вже відразу після операції. Без розрізів, без наркозу. Будемо раді Вам допомогти!

  Що таке гіпертрофічна кардіоміопатія (ГКМП)?

  Гіпертрофічна кардіоміопатія - генетичне захворювання, яке характеризується значним потовщенням (гіпертрофією) серцевого м'яза. Найчастіше, надмірне розростання тканини відбувається в міжшлуночкової перегородки (МШП - м'яз серця, який розділяє праву і ліву камери серця). У переважній більшості випадків в процес залучений лівий шлуночок (ЛШ). Захворювання має тенденцію до прогресування і небезпека полягає в ризику раптової смерті.

  ГКМП може протікати безсимптомно, але у деяких людей потовщення стінки міокарда може призводити до таких симптомів як: підвищення артеріального тиску, життє загрозливі аритмії, непритомність, задишка при фізичному навантаженні і в спокої.

  Що таке алкогольна септальна аблація (АСА)?

  АСА- це мініінвазивна процедура, яка не вимагає наркозу та розрізу грудної клітини, що є значною перевагою перед відкритим оперативним втручанням.

  .

  Процедура спрямована на зменшення обсягу зайвої тканини серцевого м'яза блокує кровоток всередині лівого шлуночка серця. Суть її полягає у введенні етилового спирту в септальну гілку коронарної артерії, яка живить патологічну ділянку міокарда.

  Як проводиться процедура АСА?

  Процедура виконується в катетерній лабораторії під контролем УЗД, ЕКГ та рентгеноскопії через прокол в паховій області або на зап'ясті. Через просвіт судин до серця проводяться тонкі гнучкі трубочки (катетери), виконується коронарографія, яка дозволяє визначити потрібну для виконання аблації септальної гілки коронарної артерії. В останню вводиться і роздувається спеціальний балон діаметром 1,5 - 2 мм, блокуючи кровотік по ній, з подальшим введенням в септальну гілку від 1 до 4 мл етилового спирту. Таким чином, відбувається інфаркт патологічної зони міокарда з подальшим зменшенням його в обсязі. Інструменти витягуються з артерії, пацієнт переводиться в палату інтенсивної терапії під спостереження на 24 - 48 годин.

  Оцінка результатів АСА проводиться безпосередньо після процедури, через 1, 3, 6, 12 місяців.

  Чому обирають нас?

  Одна з перших медичних установ України

  Наш інститут - одне з найстаріших медичних закладів України, багатопрофільний хірургічний науково-практичний центр, колиска Харківської хірургічної школи!

  Єдина команда лікарів усіх профілів

  У відділенні працює єдина команда кардіологів, анестезіологів, лікарів критичної медицини, фахівців з екстракорпорального кровообігу, медичних сестер.

  Весь спектр планової та екстреної інвазивної кардіології

  Весь спектр планової та екстреної інвазивної кардіології: від складного коронарного стентування із застосуванням внутрішньокоронарної візуалізації до ургентних втручань при критичних пороках серця у новонароджених

  Задайте нам питання

  1904038_1512923535618274_5240320726196628754_n
  Наталія Должикова

  "

  Це було рівно рік тому !!! 15.09.2014 ..... він почав знову дихати і жити !!!! низький всім уклін за ще одну врятоване дитяче життя! подяка за нашого Єгорку в моєму материнському серці буде жити вічно !!!!!

  1511362_221762824688940_581314129053194363_n
  Ірина Нирка
  Журналіст, мама двох дітей.

  "

  Люди, які працюють тут, знайшли своє призначення. Це не праця, а служіння, воно гідно поваги.

  Наша команда

  DSC_7547-Edit
  Полівенок Ігор Вікторович
  Завідувач відділенням кардіохірургії та невідкладної кардіології в ДУ «ІЗНХ АМН України», к.м.н.
  1
  Володін В'ячеслав Володимирович
  Інтервенційний кардіолог
  3
  Тищенко Наталія Вікторівна
  Лікар-кардіолог
  333
  Бабинкін Андрій Борисович
  Інтервенційний кардіолог
  5
  Беліменко Микола Сергійович
  Інтервенційний кардіолог

  Фотогалерея

  Записатися на прийом