Особливості проведення катетеризації
Метод дослідження полягає в проведенні спеціальних катетерів в праві чи ліві відділи серця.
При катетеризації лівих відділів серця катетер проводять через стегнову артерію шляхом пункції. Під контролем рентгенівського екрану катетер вводять в аорту і далі в лівий шлуночок або гирла коронарних артерій. Після встановлення катетера в потрібному місці вводять контрастну речовину і здійснюють зйомку. Копія запису даних після дослідження віддається пацієнту.
Катетеризація лівих відділів серця дозволяє визначити прохідність коронарних артерій, функцію мітрального і аортального клапанів, а також функцію лівого шлуночка. З її допомогою можна виявити збільшення порожнини лівого шлуночка, аортальнийстеноз і аортальну недостатність, розширення кореня аорти, мітральнийнедостатність, аневризму лівого шлуночка і аорти і патологічний скид крові.
При катетеризації правих відділів серця катетер вводять в одну з вен ліктьового згину або в стегнову вену і далі проводять через верхню чи нижню порожнисту вену в праве передсердя, правий шлуночок і легеневу артерію. Катетеризація правих відділів серця дозволяє оцінити функцію тристулкового клапана і клапана легеневої артерії і визначити тиск в легеневій артерії, виявити і оцінити ступінь вираженості внутрішньосерцевих шунтів і т.д.
Протипоказання і запобіжні заходи
Задайте нам питання


Наша команда





Записатися на прийом