Отделение интервенционной кардиологии

Графік работи:

пн.-пт.: 8:00-20:00
нд.: вихідний

Відділення інтервенційної кардіології, ДУ "Інститут загальної та невідкладної хірургії ім. В.Т.Зайцева НАМНУ" В'їзд Балакірєва 1, 61103, Харків

 • (057) 349-41-89
 • (050) 337-03-00
 • (050) 337-03-00

  Катетеризація серця

  Це спеціальний вид дослідження серця, що має велику інформативність, що дозволяє визначити кров'яний тиск в камерах серця, взяти проби крові на дослідження, а також отримати зображення шлуночків (вентрикулографія) і коронарних артерій (коронароартеріографія) шляхом введення в них контрастної речовини, оцінити ступінь стенозу або недостатності клапанів серця, виявити дефект міжпередсердної або міжшлуночкової перегородки, вроджені вади серця, оцінити функцію міокарда, його кровопостачання і багато іншого. Проводиться на базі нашого відділення як у дорослих так і у дітей.

  Особливості проведення катетеризації

  Метод дослідження полягає в проведенні спеціальних катетерів в праві чи ліві відділи серця.

  При катетеризації лівих відділів серця катетер проводять через стегнову артерію шляхом пункції. Під контролем рентгенівського екрану катетер вводять в аорту і далі в лівий шлуночок або гирла коронарних артерій. Після встановлення катетера в потрібному місці вводять контрастну речовину і здійснюють зйомку. Копія запису даних після дослідження віддається пацієнту.

  Катетеризація лівих відділів серця дозволяє визначити прохідність коронарних артерій, функцію мітрального і аортального клапанів, а також функцію лівого шлуночка. З її допомогою можна виявити збільшення порожнини лівого шлуночка, аортальнийстеноз і аортальну недостатність, розширення кореня аорти, мітральнийнедостатність, аневризму лівого шлуночка і аорти і патологічний скид крові.

  При катетеризації правих відділів серця катетер вводять в одну з вен ліктьового згину або в стегнову вену і далі проводять через верхню чи нижню порожнисту вену в праве передсердя, правий шлуночок і легеневу артерію. Катетеризація правих відділів серця дозволяє оцінити функцію тристулкового клапана і клапана легеневої артерії і визначити тиск в легеневій артерії, виявити і оцінити ступінь вираженості внутрішньосерцевих шунтів і т.д.

  Протипоказання і запобіжні заходи

  Порушення згортання крові, ниркова недостатність, виснаження є протипоказанням до зондування як правих, так і лівих відділів серця.
  Пацієнтам з блокадою лівої ніжки пучка Гіса зондування правих відділів серця потрібно проводити з обережністю.
  Якщо у пацієнта клапанний порок, для профілактики інфекційного ендокардиту вводять антибактеріальні препарати.

  Чому обирають нас?

  Одна з перших медичних установ України

  Наш інститут - одне з найстаріших медичних закладів України, багатопрофільний хірургічний науково-практичний центр, колиска Харківської хірургічної школи!

  Єдина команда лікарів усіх профілів

  У відділенні працює єдина команда кардіологів, анестезіологів, лікарів критичної медицини, фахівців з екстракорпорального кровообігу, медичних сестер.

  Весь спектр планової та екстреної інвазивної кардіології

  Весь спектр планової та екстреної інвазивної кардіології: від складного коронарного стентування із застосуванням внутрішньокоронарної візуалізації до ургентних втручань при критичних пороках серця у новонароджених

  Задайте нам питання

  1904038_1512923535618274_5240320726196628754_n
  Наталія Должикова

  "

  Це було рівно рік тому !!! 15.09.2014 ..... він почав знову дихати і жити !!!! низький всім уклін за ще одну врятоване дитяче життя! подяка за нашого Єгорку в моєму материнському серці буде жити вічно !!!!!

  1511362_221762824688940_581314129053194363_n
  Ірина Нирка
  Журналіст, мама двох дітей.

  "

  Люди, які працюють тут, знайшли своє призначення. Це не праця, а служіння, воно гідно поваги.

  Наша команда

  DSC_7547-Edit
  Полівенок Ігор Вікторович
  Завідувач відділенням кардіохірургії та невідкладної кардіології в ДУ «ІЗНХ АМН України», к.м.н.
  1
  Володін В'ячеслав Володимирович
  Інтервенційний кардіолог
  3
  Тищенко Наталія Вікторівна
  Лікар-кардіолог
  333
  Бабинкін Андрій Борисович
  Інтервенційний кардіолог
  5
  Беліменко Микола Сергійович
  Інтервенційний кардіолог

  Фотогалерея

  Записатися на прийом