Отделение интервенционной кардиологии

Графік работи:

пн.-пт.: 8:00-20:00
нд.: вихідний

Відділення інтервенційної кардіології, ДУ "Інститут загальної та невідкладної хірургії ім. В.Т.Зайцева НАМНУ" В'їзд Балакірєва 1, 61103, Харків

  • (057) 349-41-89
  • (050) 337-03-00
  • (050) 337-03-00

Імплантація оклюдера при ДМПП

Дефект міжпередсердної перегородки (ДМПП) — аномалія, при якій між правим і лівим передсердями є отвір, що порушує їх герметичність.

Отвір може бути одиничним або множинним, невеликим або великим. Подібні дефекти є вродженою вадою серця.

При наявності дефекту в міжпередсердної перегородці кров вільно надходить з лівого передсердя в праве. Це призводить до надмірного вступу крові в мале коло кровообігу, що з часом призводить до розширення порожнин серця, аритмій, підвищення тиску в легеневій артерії, серцевій недостатності.

Самостійно «зарости» дефект міжпередсердної перегородки не може. Єдиний ефективний метод лікування даного виду пороку серця — хірургічне втручання.

Існує два основні методи хірургічного лікування ДМПП: відкрита порожнинна операція з підключенням штучного кровообігу і ендоваскулярне закриття дефекту міжпередсердної перегородки за допомогою імплантації оклюдером.

На сьогоднішній день імплантація оклюдером при ДМПП є найбільш прогресивним і мініінвазивним методом, який дозволяє домогтися дуже хороших результатів і повернути пацієнтові здоров'я.

 

Що таке оклюдер?

В першу чергу давайте розберемося: оклюдер — що це таке? Це спеціальний пристрій, за допомогою якого можна закрити аномальний отвір в міжпередсердній перегородці. Це своєрідна латочка, яка ставиться на місце дефекту. Вона являє собою два сітчастих диска, які заповнені тонкими нитками і з'єднані між собою.

Оклюдери робляться з гіпоалергенного матеріалу, який не володіє магнітними властивостями. Після розташування оклюдера на місці, він відновлює цілісність перегородки і надходження крові з лівого передсердя в праве припиняється.

 

Встановлення оклюдера при ДМПП

Ендоваскулярний метод імплантації оклюдера відноситься до мініінвазивних хірургічних втручань, які дозволяють мінімізувати пошкодження здорових тканин і уникнути можливих ускладнень.

Робиться невеликий надріз в області стегнової вени. Потім в вену вводиться катетер, в якому в складеному вигляді розташовується оклюдер. Після, катетер просувається по судині і підводиться до лівого передсердя. Потім здійснюється установка оклюдером: він розкривається таким чином, щоб один диск розташувався в лівому передсерді, а інший — у правому. Таким чином встановлений оклюдер в серці закриває просвіт між передсердями і усуває ДМПП.

Статистика показує, що це хірургічне втручання виявляється ефективним більш ніж в 90% випадків, і за допомогою правильно розміщеного оклюдера порок серця повністю усувається.

Оклюдер для серця обов'язково встановлюється під контролем рентгенографії або ехокардіографії, що дозволяє лікарю стежити за зоною операції і робити всі необхідні маніпуляції максимально точно.

Операція займає менше години і легко переноситься пацієнтом.

Оклюдер для серця не встановлюється, якщо дефект перегородки надмірно великий і надійно зафіксувати латочку не вдасться. Також цю операцію зазвичай не роблять, якщо в серці є інші дефекти, що вимагають хірургічного втручання.

Остаточно визначити, чи підходить вам імплантація оклюдером при ДМПП можуть тільки ендоваскулярний хірург і фахівець з кардіодіагностики. Найточнішим діагностичним методом, який дозволить побачити всі тонкощі стану і зробити остаточний висновок з приводу установки оклюдером для серця в вашому випадку, є трансстравохідна ехокардіографія.

 

Реабілітація після установки оклюдера

Установка оклюдерів в серці є досить легкою хірургічною процедурою. Подібна ендоваскулярна хірургія легко переноситься пацієнтом. Відповідно період реабілітації після оклюдера досить короткий. Вже на наступний день після операції проводять контрольну діагностику, після чого, як правило, людину виписують.

Повна реабілітація після імплантації оклюдера триває до 6 місяців. Протягом першого місяця необхідно обмежити фізичні навантаження. Не рекомендується протягом 6 місяців планувати вагітність, проводити вакцинацію. Лікарі радять уникати застуд та інфекцій.

Але вже через півроку оклюдер повністю приживається, покривається шаром серцевого ендотелію і остаточно «вростає» в серце. До цього часу пацієнт вважається абсолютно здоровим і може вести звичайний спосіб життя.

Вам потрібно імплантувати оклюдер для лікування ДМПП? В Інституті загальної та невідкладної хірургії ім. В.Т.Зайцева НАМНУ проводять весь спектр ендоваскулярних операцій. У нашій клініці ви можете отримати медичні послуги вищої якості і відновити здоров'я серця!