Отделение интервенционной кардиологии

Графік работи:

пн.-пт.: 8:00-20:00
нд.: вихідний

Відділення інтервенційної кардіології, ДУ "Інститут загальної та невідкладної хірургії ім. В.Т.Зайцева НАМНУ" В'їзд Балакірєва 1, 61103, Харків

 • (057) 349-41-89
 • (050) 337-03-00
 • (050) 337-03-00

Лікування гострого інфаркту міокарда

У разі виникнення ознак серцевого нападу, не варто чекати - терміново звертайтеся до лікарів !!! Ми ВАМ допоможемо!

.

У нашій клініці є великий досвід проведення подібних маніпуляцій. Відділення інтервенційної кардіології Інституту загальної та невідкладної хірургії імені В.Т. Зайцева НАМН України повністю укомплектовано спеціальним обладнанням, катетеризаційна лабораторією з ангіографом, підготовленим медичним персоналом і є цілодобовим (24/7) реперфузійним центром по лікуванню гострого інфаркту міокарда!

Що таке гострий інфаркт міокарда і як його розпізнати?

Гострий інфаркт міокарда — це медична назва серцевого нападу.

.

Серцевий напад виникає, коли порушується кровообіг крові по одній з коронарних артерій, тим самим викликаючи ішемію певної ділянки міокарда (серцевого м'яза), що може спричинити за собою пошкодження серця і навіть летальний результат. Тому в разі виникнення даного захворювання, необхідно негайно викликати швидку медичну допомогу!

Як же проявляється гострий інфаркт міокарда (серцевий напад):

Класичними симптомами серцевого нападу найчастіше є такі:

 • Виникнення інтенсивного гнітючого, пекучого болю за грудиною

  Медична назва даного симптому - стенокардія. Ще цей біль називають «грудна жаба». Дуже часто цей біль може віддавати в ліву руку, в обидві руки, в область між лопатками, під лопатку, в нижню щелепу, іноді в область живота. Зрідка гострий інфаркт міокарда може проходити без болю. Інтенсивність болю теж буває різною, тому іноді пацієнти переносять серцевий напад «на ногах». Зазвичай біль при інфаркті не проходить після прийому нітрогліцерину або інших анальгетиків.

 • Загальна слабкість

  Яка може супроводжуватися втратою свідомості, зниженням артеріального тиску, появою холодного липкого поту.

 • Також може виникати брак повітря при диханні, задишка.

 • Інші симптоми, які можуть бути при серцевому нападі - нудота, блювота, прискорене серцебиття, тривожність, запаморочення.

Які чинники збільшують ризик розвитку інфаркту міокарда?

На сьогоднішній день вченими доведено, що на розвиток атеросклерозу (зростання бляшок) і підвищення ризику розвитку серцевого нападу, впливає ряд наступних факторів:

 • Куріння

  найбільш значущий і серйозний фактор, відмовившись від якого можна значно зменшити ризик розвитку не тільки гострого інфаркту міокарда, але і інших судинних захворювань (інсультів, ішемії нижніх кінцівок і т.д.)

 • Підвищення артеріального тиску

  високі цифри артеріального тиску сприяють пошкодженню судинної стінки, тим самим прискорюючи зростання бляшок і ризик їх руйнування. Чим вище тиск, тим більше ризик, тому необхідно контролювати щодня цифри артеріального тиску і в разі підвищення - спостерігатися у кардіолога.

 • Цукровий діабет

  підвищений рівень цукру в крові також сприяє пошкодженню судинної стінки.

 • Підвищений рівень холестерину

  збільшує ризик розвитку інфаркту. Рівень холестерину можна знизити за рахунок дотримання дієти або прийомом спеціальних препаратів.

 • Вік

  у чоловіків підвищується ризик розвитку серцевого нападу після 45 років, у жінок - після 55 років.

Яким чином діагностується гострий інфаркт міокарда?

У разі появи вищевказаних симптомів, необхідно невідкладно викликати швидку медичну допомогу. По приїзду лікар збере необхідну інформацію з приводу даного захворювання і зніме електрокардіограму.

Цих даних буде достатньо для того щоб запідозрити у людини серцевий напад і доставити його в спеціалізований лікувальний заклад, де при необхідності будуть проведені додаткові методи обстеження.

Яке сучасне лікування гострого інфаркту міокарда?

Головним принципом сучасного лікування даного захворювання є відновлення кровотоку в закритій коронарній артерії, причому добитися цього результату потрібно якомога швидше. Кожна хвилина закритою артерії - це мінус міокард.

.

Найефективнішим і сучасним лікуванням серцевого нападу на сьогодні є проведення ангіопластики з подальшим стентуванням. За допомогою спеціального стента, який встановлюється в просвіт коронарної артерії, притискаються тромботичні маси і атеросклеротична бляшка до стінки судини, тим самим повністю відновлюючи кровообіг в артерії і забезпечуючи доставку крові до м'язів серця.

У нашій клініці є великий досвід проведення подібних маніпуляцій

Відділення інтервенційної кардіології Інституту загальної та невідкладної хірургії імені В.Т. Зайцева НАМН України повністю укомплектовано спеціальним обладнанням, катетеризаційною лабораторією з ангіографом, підготовленим медичним персоналом і є цілодобовим (24/7) реперфузійним центром по лікуванню гострого інфаркту міокарда!

У разі виникнення ознак серцевого нападу, не варто чекати - терміново звертайтеся до лікарів !!! Ми ВАМ допоможемо!

1904038_1512923535618274_5240320726196628754_n
Наталія Должикова

"

Це було рівно рік тому !!! 15.09.2014 ..... він почав знову дихати і жити !!!! низький всім уклін за ще одну врятоване дитяче життя! подяка за нашого Єгорку в моєму материнському серці буде жити вічно !!!!!

1511362_221762824688940_581314129053194363_n
Ірина Нирка
Журналіст, мама двох дітей.

"

Люди, які працюють тут, знайшли своє призначення. Це не праця, а служіння, воно гідно поваги.

Наша команда

DSC_7547-Edit
Полівенок Ігор Вікторович
Завідувач відділенням кардіохірургії та невідкладної кардіології в ДУ «ІЗНХ АМН України», к.м.н.
1
Володін В'ячеслав Володимирович
Інтервенційний кардіолог
3
Тищенко Наталія Вікторівна
Лікар-кардіолог
333
Бабинкін Андрій Борисович
Інтервенційний кардіолог
5
Беліменко Микола Сергійович
Інтервенційний кардіолог

Фотогалерея

Записатися на прийом