Отделение интервенционной кардиологии

Графік работи:

пн.-пт.: 8:00-20:00
нд.: вихідний

Відділення інтервенційної кардіології, ДУ "Інститут загальної та невідкладної хірургії ім. В.Т.Зайцева НАМНУ" В'їзд Балакірєва 1, 61103, Харків

  • (057) 349-41-89
  • (050) 337-03-00
  • (050) 337-03-00

Історія Євдокії

Випадок, надзвичайний.

Ім'я дівчинки - Євдокія. Їй 1 рік і 9 місяців. Вона четверта дитина в сім'ї у чарівних батьків. Старшим дітям 10, 8 і 5 років і вони здорові. На 30-му тижні вагітності мамі повідомили, що дитина народиться з вродженою вадою. Після пологів дівчинку ретельно обстежили і поставили діагноз: синдром гетеротаксіі, левопредсердного ізомерізм, атрезія мітрального клапана, єдиний шлуночок серця по правому типу, комбінований стеноз легеневої артерії, тотальний кардіальний дренаж легеневих вен, єдина ліва верхня порожниста вена, агенезія нижньої порожнистої вени, роз'єднання легеневої артерії. У малятка були синюшні губи, кінчик носа і пальчики на руках і ногах. Лікарі в один голос сказали, що вона не жилець. Мама навіть не стала вибирати ім'я тому, що думала: «назву, наприклад, Анею, а потім буду все життя плакати, якщо поруч дівчинки з таким ім'ям з'явиться». Хрестили прямо в пологовому будинку і батюшка вибрав ім'я за церковним календарем, «знали, що все одно помре ...». Як Дуся дожила з такою патологією майже до двох років, одному Богу відомо.

Батьки їздили з нею в Київський кардіохірургічний центр, де їм відповіли, що шансів немає і запропонували спостерігатися в Харкові. Американський кардіохірург Білл Новік, під час травневої місії в Харкові, запропонував свій варіант виправлення цієї важкої аномалії в будові серця. Ольга Владімірвна Бучнева провела операцію і зробила корекцію тотального аномального дренажу легеневих вен і лівобічний двонаправлений кавопульмональний анастомоз. Вже через добу після операції зник ціаноз губ і пальчиків. Дуся активна і життєрадісна. Сьогодні 8-а доба її нового народження.

Радійте разом з нами і її батьками і побажайте їй добра і щастя!