Отделение интервенционной кардиологии

Графік работи:

пн.-пт.: 8:00-20:00
нд.: вихідний

Відділення інтервенційної кардіології, ДУ "Інститут загальної та невідкладної хірургії ім. В.Т.Зайцева НАМНУ" В'їзд Балакірєва 1, 61103, Харків

  • (057) 349-41-89
  • (050) 337-03-00
  • (050) 337-03-00

Наслідки атеросклерозу аорти

Атеросклероз і його наслідки — основна причина смерті більшості людей нашої та інших країн.

Надмірне і незбалансоване харчування, куріння, цукровий діабет і генетична схильність скорочують термін служби судин, які згодом позбавляють харчування важливі органи.

Атеросклероз аорти — наслідок важкого порушення обміну холестерину. Порушення току по найбільшый судині тіла позначається на всіх органах і може призводити до смерті. Правильне лікування і профілактика захищають від ускладнень і продовжують життя.

 

Що таке атеросклероз

Ускладнення атеросклерозу найчастіше призводять до госпіталізації і передчасної смерті. Для усвідомленої боротьби з хворобою важливо розуміти основи її перебігу.

Існує кілька теорій розвитку хвороби. Прийнята в сучасній медицині гіпотеза говорить про поєднання вихідного ушкодження судини з підвищеним рівнем холестерину крові.

У нормі внутрішня поверхня артерії абсолютно гладка. До неї не можуть прикріпитися тромбоцити, гранули жиру або бактерії. Пошкодження ендотелію (саме так називається внутрішня оболонка артерій) найчастіше відбувається на тлі:

  • підвищеного артеріального тиску,
  • підвищеної концентрації глюкози крові,
  • куріння,
  • алкоголізму,
  • інфекційних хвороб та інше.

Атеросклероз — наслідок відкладення гранул холестерину в ділянках пошкодження судини.

Навіть нормальний рівень жирів крові на тлі травм ендотелію призводить до формування бляшок. Підвищення ж рівня ліпопротеїдів крові робить цей процес більш інтенсивним.

Жирова бляшка в судині весь час зростає, до неї прилипають тромбоцити. Діаметр судини часто скорочується і врешті-решт блокується ліпідними масами і тромбом.

Ускладнення і результат атеросклерозу можуть включати два варіанти: повне припинення кровотоку з подальшим некрозом тканин або розрив судини з розвитком кровотечі.

 

Чим небезпечний атеросклероз аорти

Аорта — найбільша судина тіла людини. Вона живить всі органи тіла. Зменшення кровотоку або розрив судини часто призводять до смерті або важкого порушення функцій.

Чим небезпечний атеросклероз аорти? Тяжкість ускладнень залежить від форми хвороби.

Витончення стінки судини атеросклеротичною бляшкою — причина аневризми аорти. При цьому відбувається розширення просвіту судинної трубки з подальшим її розривом.

Такий результат атеросклерозу аорти майже завжди призводить до смерті, тому особливу важливість має своєчасна профілактика.

При поступовому звуженні просвіту аорти страждають всі органи тіла. Вони недоотримують кисень і поживні речовини, атрофуються або гинуть. Таке ускладнення атеросклерозу аорти як звуження або стеноз частіше наростає поступово. Проте, навіть в такому випадку ризик передчасної смерті колосальний.

 

Профілактика ускладнень

Своєчасно виявити хворобу і активно протистояти її розвитку допомагають профілактичні огляди. Будь-які неполадки в організмі повинні бути приводом для звернення до лікаря, який розповість, як лікувати атеросклероз аорти.

Основою будь-якого лікування є діагностика. Призначені кардіологом методики допомагають уточнити ступінь розвитку атеросклерозу, та методи його корекції і терапії.

На всіх стадіях хвороби важливий контроль артеріального тиску, рівня глюкози та ліпідів крові. Цьому сприяє гармонійна дієта, прийом запропонованих медикаментів, розумний рівень фізичної активності.

Якщо симптоми і дані методик обстеження говорять про серйозний ризик ускладнень, пацієнтові рекомендується найбільш ефективне рішення — хірургія. При аневризмі проводиться протезування аорти, при стенозі — установка спеціальних стентів або протезування судини.

Звичайно, те, як лікувати атеросклероз аорти, багато в чому залежить і від потреб пацієнта: одним достатньо можливостей вставати з ліжка, інші хочуть займатися бігом або плаванням.

Звертаючись до лікарів нашого центру, Ви можете бути впевнені: призначені обстеження і лікування відповідають міжнародним протоколам і стандартам. У клініці є сучасне обладнання і лікарі, які прекрасно розуміють чим небезпечний атеросклероз аорти і як його можна усунути.