Отделение интервенционной кардиологии

Графік работи:

пн.-пт.: 8:00-20:00
нд.: вихідний

Відділення інтервенційної кардіології, ДУ "Інститут загальної та невідкладної хірургії ім. В.Т.Зайцева НАМНУ" В'їзд Балакірєва 1, 61103, Харків

  • (057) 349-41-89
  • (050) 337-03-00
  • (050) 337-03-00

Операції на серці без шрамів. Сьогодні у Військово-медичній академії кращі кардіохірурги не тільки Північно-Заходу, але і Європи проводять 5 унікальних операцій на серці. Серед них - коронарне шунтування через мікророзріз грудної клітини. Зазвичай після такої операції у пацієнта на все життя залишається великий шрам. Але вже в найближчому майбутньому шунтування проводитимуть з мінімальними розрізами - довжиною не більше сірникової коробки. Змінюються і протези - якраз сьогодні кардіохірурги військово-медичної академії проведуть імплантацію безшовного аналога.

Геннадій Хубулава, головний кардіохірург Північно-Західного федерального округу:

«Якщо зазвичай клапан прошивається 12-15 швами, то тут досить одного шва і далі клапан сам розправляється - це звичайно скорочує час операції, час ішемії міокарда і легше переноситься пацієнтом».

Сьогодні медичні технології в області кардіохірургії вже дозволяють проводити мало-інвазивні операції. Після такого втручання пацієнти швидше йдуть на поправку. Однак в Росії поки таких операцій вкрай мало - в результаті люди з хворим серцем роками чекають, наприклад, коронарного шунтування. Частково це пов'язано з недостатнім фінансуванням, а також морально застарілими клініками, які потребують реконструкції.